WisdomTree ETF’yi Güncelledi: Bitcoin’i Neler Bekliyor!

WisdomTree revize ettiği spot Bitcoin ETF prospektüsünü (S-1 dosyalama) ABD SEC’e sundu. Bloomberg analisti SEC yorumlarında gecikme olduğunu tahmin ediyor. Bu arada ekonomi uzmanı Lyn Alden, BTC’nin önümüzdeki yıllarda yükseleceğini öngörüyor.

WisdomTree, revize spot Bitcoin ETF’sini SEC’e iletti!

WisdomTree varlık yönetim şirketi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) revize edilmiş bir spot Bitcoin ETF izahnamesi (S-1 dosyalama) sundu. Bloomberg ETF analisti James Seyffart, WisdomTree’nin hala bir ETF başlatmayı planladığını söylüyor. Ancak diğerleri zaten revize başvurular yaptıkları için spot Bitcoin ETF yarışını geride bıraktığını belirtiyor. Bu bağlamda Seyffart, şu açıklamayı yapıyor:

Tüm ihraççıların bir noktada ETF’lerini potansiyel olarak başlatmak için bunlardan birini dosyalaması bekleniyordu. Bu, sadece süreçteki bir adım. Kritik bir şey değil.

Analistlere göre SEC ETF’ye %90 onay verecek

Bloomberg kıdemli ETF analisti, WisdomTree ve Franklin’i çok geç başvurdukları ve geride tutulmaları gerektiği için yarışa dahil etmediğini söylüyor. Ancak SEC’in ikinci tur yorumlardan önce tüm S-1 başvurularının güncellenmesini bekleyip beklemeyeceği konusundaki endişelerini dile getiriyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzer, BlackRock da dahil olmak üzere spot Bitcoin ETF başvuruları değerlendirme aşamasında. SEC, risk açıklamaları, yeni dil, tohumlama ve daha fazla bağlam hakkında ayrıntılar istedi. VanEck, BTC ETF’yi fiziksel BTC’de yerleşik fonlarla tohumlama planlarının altını çizdi.

Bloomberg’in ETF analistleri, spot Bitcoin ETF onayı olasılığını %90 olarak görüyor. SEC’in Ocak ayındaki son tarihten sonra bir spot Bitcoin ETF’sini onaylayacağını ileri sürüyorlar. Bu arada, BTC fiyatı son 24 saatte %3 düştü. Basın zamanında BTC, 36.433 dolardan işlem görüyordu. Ayrıca, işlem hacmi son 24 saatte %10 oranında düşüş gördü. Bu da traderların ilgisinde bir azalmaya işaret ediyor.

Makro Uzmanı: Bitcoin önümüzeki yıllarda yükselecek, ancak…

Makroekonomi uzmanı Lyn Alden, önümüzdeki aylarda Bitcoin (BTC) üzerinde yükseliş eğilimi olduğunu ifade ediyor. Alden, önümüzdeki iki yıl içinde Bitcoin’in fiyatının artacağına dair “oldukça yüksek bir inanca” sahip olduğunu söylüyor. Ancak makro uzmanı, kısa vadede Bitcoin’in aşağı yönlü hareketler yaşayabileceğini de belirtiyor. Veya, en iyi ihtimalle bir aralıkta işlem göreceğini söylüyor. Bu doğrultuda Alden, şu açıklamayı yapıyor:

Bence önümüzdeki iki yıl içinde BTC arzı azalacak ve muhtemelen talep artacak. Bu da fiyat için yapıcı olacaktır. Şimdi kısa bir süre içinde çok yol kat etti. Bu yüzden %20 düşebilir, 31.000 dolarlık kırılma noktasını yeniden test edebilir, dalgalı bir bantta üç ay boyunca yatay seyredebilir.

Alden, önümüzdeki aylarda Bitcoin için potansiyel yükseliş katalizörleri hakkında da görüşlerini açıklıyor. Bu bağlamda Alden, “2024 baharında Bitcoin, bir arz yarılanması daha yaşayacak. Yani her 10 dakikada bir üretilen yeni coin sayısı yarıya inecek. Yani talep hala oldukça sabitken bir arz şoku yaşıyorsunuz ve BlackRock’ın onayını alırsanız, mevcut trilyonlarca dolarlık belirli türde kilitli sermayenin girebileceği likit bir araca sahip olmak için bu kolay yolları elde ederseniz, spot ETF potansiyel olarak daha fazla talep yaratabilir.” diyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x