Pornhub’da yeni dönem; 18 yaşının altındakiler tespit edilecek

Bildiğiniz gibi hükümetler, cinsel içerikli sitelere oldukça mesafeli yaklaşıyor. Bu durum elbette ki sadece Türkiye’de böyle değil. Özellikle 18 yaşından küçük bireylerin bu tarz sitelerde dolaşması, hükümetler tarafından oldukça sakıncalı bulunuyor ki gerçekten de öyle. Ancak bu noktada tartışma konusu olan bir detay var ki o da siteye giren kişinin 18 yaşından büyük mü yoksa küçük mü olduğunun nasıl anlaşılacağı.

Pornhub’ta bir dönem kapandı! İzlemek için bunu yapmak şart!

Bu konu özellikle de ABD tarafından fazlasıyla ciddiye alınıyor. Bildiğiniz gibi Pornhub ve diğer cinsel içerikli siteler Türkiye’de zaten yasaklı vaziyette. Yani 18 yaşından ister büyük olun ister küçük, VPN desteği olmaksızın bu tarz sitelere girmeniz biraz zor. Fakat ABD ve diğer ülkelerde bu durum böyle değil. Yurt dışında daha çok 18 yaşından küçüklerin cinsel içerikli sitelere girmesi engellenmeye çalışılıyor ki bu da elbette pek kolay değil.

Ancak ABD’nin Louisiana eyaletinde alınan bir karar, diğer eyaletlere de örnek teşkil edebilir. Zira eyalet tarafından alınan karara göre yeni dönemde cinsel içerikli filmler izlemek isteyen kişiler, ehliyet ya da kimlik kartını okutmak zorunda kalacak. Bu konuda veri endişesi yaşayan kişiler ise elbette bu riski almak istemeyebilir. Ancak o zaman da Pornhub gibi sitelere giremiyor olacaklar.

Konu hakkında açıklamada bulunan Cumhuriyetçi eyalet milletvekili Laurie Schlegel, önemli ifadeler kullandı. Schlegel, çocuk yaşta porno izlemenin kişide geriye dönülmez izler bıraktığını iddia etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x