İlk 11’de oynatacak mı? Montella’dan çok konuşulacak Arda Güler sözleri

EURO 2024’te F Grubu’nda yer alan ve ilk maçında 18 Haziran Salı günü Gürcistan ile karşılaşacak A Milli Takım’da teknik direktör Vincenzo Montella, bu maç öncesinde dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Vincenzo Montella’nın açıklamaları şöyle:

“BEN BURADA GÜVEN VE İNANÇ AŞILAMALIYIM”

“Çok büyük hedeflerimiz olması lazım. Bunun için de çok çalımamız gerekiyor. Sahaya çıkınca her şeyimizi vermek zorundayız. Her şeyi başarabilmek için çok çalışmanız gerekiyor. Biliyorsunuz her insan stresi farklı şekillerde yaşayabiliyor. Ben burada hem güven hem inanç aşılamak zorundayım.

“İDEAL 11’MİZ YOK” ELEŞTİRİLERİNE CEVAP

Hep aynı futbolcularla oynamaya devam ederseniz 70. dakikada farklı bir 11 sahada görürsünüz. Genellikle insanlar ilk 11’e takılı kalıyor ama maçın kaderini değiştirecek oyuncular sonradan oyuna dahil olan arkadaşlarımız.

ARDA GÜLER İLK 11’DE BAŞLAYACAK MI?

Dürüst olmak gerekirse Arda son maçta iyi bir performans gösterdi. Arda’nın tamamıyla isteklerimizi algılaması gerekiyor. Arzumuz var, onunla da başlayabiliriz. Ama hamle olarak da onu düşünüyoruz, şu anda karar aşamasındayız. Herkes kazanarak başlamak ister. Kazanırsak çok güzel bir doğum günü olur benim için. Kademeli bir şekilde adrenalin yükselterek maç yaklaştıkça hazır duruma gelmeliyiz.

“SABIRLI OLMAMIZ GEREKİYOR”

Bizim ilk hayalimizin başladığı nokta Gürcistan maçı, ikinci hayalimiz de gruptan çıkmak. Adım adım ilerlemek istiyoruz. Çok büyük hayallere sahip olmalıyız ama küçük adımlarla ilerlemeliyiz. Gürcistan iyi kapanan bir takım sabırlı olmamız gerekiyor. Bu maçta sabır çok önemli. Biz de 5 tane genç futbolcu var. Bu futbolcular hala U21’de devam edebilir yaş olarak baktığımızda. Bu futbolcuların hepsi hemen hemen aynı bölgede oynuyor, onları aynı anda oynatmak bir kumar olabilir.”

Kaynak: Haberler.com / Spor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x