Apple Vision Pro 2’nin çıkış tarihi şimdiden belli oldu

Bu gelişme, Apple hayranlarını hayal kırıklığına uğratabilir çünkü birçok kişi bu yeni cihazın daha erken bir tarihte kullanıcılarla buluşacağını umuyordu. Apple, Vision Pro serisini daha da geliştirmek için ekstra zaman ayırmayı tercih ediyor gibi görünüyor. Bu strateji, şirketin ürünlerinde kalite ve yenilikçiliği ön planda tutma yaklaşımını yansıtıyor. Bu süre zarfında Apple’ın sektördeki diğer gelişmelere nasıl yanıt vereceği ve Vision Pro 2 için hangi yeni özellikler sunacağı merak konusu.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Vision Pro’yu alanların iade süresi içinde iade etmeye başladıklarından bahsetmiştik. Apple bir sonraki Vision Pro 2’leri kısa bir süre içinde piyasaya sürmek yerine geri bildirimleri dikkate alarak cihazdaki olumsuz tarafları giderme kararı aldı. Apple’ın her yıl düzenli olarak yeni bir iPhone ailesi piyasaya sürmesi artık bir gelenek haline gelmişken, Bloomberg’den Mark Gurman’a göre Vision Pro serisi başlıklar için aynı durum söz konusu değil. Apple ile ilgili dedikodular konusunda genellikle oldukça doğru tahminlerde bulunan Gurman, Apple Vision Pro 2 başlığının piyasaya sürülmesinin en az 18 ay uzakta olduğunu belirtiyor. Bu, Apple’ın akıllı telefonlarla kıyaslandığında bu ürünler için farklı bir strateji izlediğini açıkça gösteriyor.

Vision Pro 2‘nin en erken Ağustos 2025’te piyasaya sürülmesi bekleniyor ancak lansmanın Eylül ayına ertelenerek bir sonraki yılın iPhone’larıyla birlikte duyurulması şaşırtıcı olmaz. İlginç bir şekilde, Apple’ın Vision Pro’yu iade eden kişilerin gerekçelerine son derece ilgi gösterdiği ve bu geri bildirimlerin, Vision Pro 2’yi daha iyi hale getirmek üzere perakende mağazalarından şirketin merkezine aktarıldığı belirtiliyor.

Farklı kaynaklardan gelen önceki söylentiler, bir sonraki Vision Pro’nun 2027’ye kadar piyasaya sürülmeyeceğini iddia ediyordu, ancak bu, piyasada birinci nesil bir ürüne çok fazla zaman vermek gibi görünüyor. Daha olası görünen iddia, Apple’ın bir sonraki yıl piyasaya sürülecek daha ucuz, Pro olmayan bir Vision başlığı üzerinde çalıştığı yönünde.

Bu durum, Apple’ın teknoloji dünyasında kendine özgü bir yolu izlediğini ve kullanıcı geri bildirimlerini ciddiye alarak ürünlerini geliştirmeye odaklandığını gösteriyor. Ayrıca, şirketin yenilikçi ürünler sunma konusunda daha geniş bir vizyona sahip olduğunu ve piyasaya sürme zamanlamasını bu geniş perspektifle şekillendirdiğini de ortaya koyuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x