Tehlikeden tehlikeye koşan turist: Hiçbir şey orada yaşamak kadar kötü olamaz

Dünyanın tehlikeli yerlerine yaptığı ziyaretlerle tanınan ve son olarak Afganistan’da Taliban’a esir düşmesi gündem olan İngiliz Miles Routledge, tehlikeden tehlikeye koşmasının nedenini açıkladı.

Afganistan’da 8 ay esir kaldığı Taliban’ın elinden zor kurtulan ve yeni tehlikeli maceralar arayan 23 yaşındaki Routledge, kendisini esir tutan Taliban üyeleriyle çektiği fotoğrafları paylaşarak “Bu hayatımın en iyi macerasıydı” demişti.

İngiliz genç, son olarak da Hamas’la savaşın patlak verdiği İsrail’e gideceğini açıklamıştı.

Routledge, daha önce de zehirli yılanlarıyla ünlü Brezilya ormanlarından ve göçmen krizinin yaşandığı ABD-Meksika sınırından görüntüler paylaşmıştı.

‘ESİR OLMAYI TERCİH EDERİM’

Sosyal medya platformu X’te açıklamalar yapan Routledge, Taliban esaretindeki hayatını İngiltere’de yaşamaya tercih edeceğini söyledi. “Taliban beni esir aldı ama hiçbir şey Birmingham’da yaşamak kadar kötü olamaz” diyen Routledge, tehlikeli şeyler yapmaktan keyif aldığını anlattı.

İngiltere’de bir dönem evsiz kaldığını ve kötü günler yaşadığını kaydeden genç, kafelerde yerleri temizleyerek hayatını geçirmekten dolayı çok mutsuz olduğunu, tehlike dolu yolculuklarla hayatının değiştiğini anlattı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x