Son dakika: İsrail-Hamas savaşında son durum… Gazze’de bilanço ağırlaşıyor! Beyaz Saray’dan Biden’ın açıklamaları sonrası geri adım

07:30

TRUMP’TAN NETANYAHU’YA ELEŞTİRİ: HAZIR DEĞİLDİ

2024’te Beyaz Saray’a dönmeyi amaçlayan eski ABD Başkanı Donald Trump, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’yu ölümcül Hamas krizini yönetme biçimi nedeniyle eleştirdi. Trump ‘Hazır değildi. Kendisi hazırlıklı değildi ve İsrail de hazırlıklı değildi. Ve Trump yönetimi altında hazırlıklı olmalarına gerek kalmazdı’ dedi.

06:40

BATI ŞERİA’DA ÇATIŞMALAR YENİDEN BAŞLADI

İşgal altındaki Batı Şeria’nın Cenin ve Kalkilya kentlerinde Filistinliler ile İsrail güçleri arasında yeniden çatışmalar çıktı.

06:37

GAZZE’DE ÖLÜ SAYISI 1200’E YÜKSELDİ

Filistin Sağlık Bakanlığı İsrail’in hava saldırılarında ölenlerin sayısının 1200’e yükseldiğini bildirdi. Bakanlık ayrıca saldırılarda yaklaşık 5 bin 600 kişinin de yaralandığını bildirdi.

06:35

İSRAİL’DEN YENİ HAVA SALDIRILARI: 3 BÖLGE VURULDU

İsrail’in son saldırıları Gazze’nin merkezindeki El Sabra mahallesi, güneydeki Han Yunus kenti ve Şeridi’nin batı kesimlerine yoğunlaşıyor. Daha önce saldırıya uğrayan El Karama mahallesi de geçtiğimiz saatlerde vuruldu.

04:21

BEYAZ SARAY’DAN BIDEN’IN SÖZLERİNE DÜZELTME

Beyaz Saray, Başkan Joe Biden ve diğer ABD’li yetkililerin Hamas’ın İsrailli çocukların kafalarını kestiklerini görmediklerini veya bağımsız olarak doğrulamadıklarını açıkladı. Açıklama, Biden’ın ‘Amerikalıların neler olduğunu görmesi önemli. Bunu uzun zamandır yapıyorum. Teröristlerin çocukların kafalarını kestiği fotoğrafları göreceğimi, doğrulayacağımı hiç düşünmezdim’ sözlerinin ardından geldi. Beyaz Saray sözcüsü, başkanın yorumlarının Netanyahu’nun sözcüsünün iddialarına ve İsrail’den gelen basında çıkan haberlere dayandığını söyledi. Al Jazeera bu gelişmeyi ‘geri adım’ olarak nitelendirdi. ABD merkezli Daily Beast ise ‘Beyaz Saray Biden’ın yorumlarını geri çekmek zorunda kaldı’ yorumunda bulundu.

03:09

‘HAMAS DENEN ŞEYİ ORTADAN KALDIRACAĞIZ’

Savunma Bakanı Yoav Gallant, Hamas’ı yok etme sözü verdi. İsrailli bakan ‘Hamas denen şeyi ortadan kaldıracağız. Hamas yeryüzünden silinecek. Var olmaya devam etmeyecek. İsrailli çocukların öldürüldüğü ve hepimizin kendi işimize baktığı bir durum olmayacak’ dedi.

Canlı Anlatım Özeti

TRUMP’TAN NETANYAHU’YA ELEŞTİRİ: HAZIR DEĞİLDİ
BATI ŞERİA’DA ÇATIŞMALAR YENİDEN BAŞLADI
GAZZE’DE ÖLÜ SAYISI 1200’E YÜKSELDİ
İSRAİL’DEN YENİ HAVA SALDIRILARI: 3 BÖLGE VURULDU
BEYAZ SARAY’DAN BIDEN’IN SÖZLERİNE DÜZELTME
‘HAMAS DENEN ŞEYİ ORTADAN KALDIRACAĞIZ’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x